Eksote - Kokousasiakirjat - Hallitus

Vuosi 2019 Asiakirja Liitteet
14.8.2019 Pöytäkirja Sarastia osakassopimus yhtiön ak 070519
Puolivuotisraportti 2019
Ostopalvelusopimus Leena-Maija Sandholm
Sopimus_oikomishoito Terveystalo Oy
Viranhaltijapäätökset 8.6.-8.8.2019
Eksote kesäkuun tulos 2019
HE terveydenhuoltolain muutos, Vaasan laaja päivystys luonnos 2.7.2019
12.6.2019 Pöytäkirja Liikkeenluovutussopimus eksote luonnos 6.6.2019
Yhteistyösopimus eksote labra kuvantaminen 6.6.2019
Viranhaltijapäätökset 27.5.-7.6.2019
Toimintaratkaisumalli päivystyksen tilanteeseen
Aiesopimus
29.5.2019 Pöytäkirja CV+Timo+Saksela+10032019
Viranhaltijapäätökset 10.-24.5.2019
Toimintaratkaisumalli päivystyksen tilanteeseen
Eksote huhtikuu 2019
Eksote Hyvinvointikertomus vuosittainen raportti 05.2019 (laaja)
Hyvinvointikertomuksen vuosiraportti 05.2018 vihko (05.2019)
Hallintosääntö 13.6.2019 alkaen luonnos 1.0
190522 - Pääsopimus - Savitaipale
190524 - Siirtosopimus - Peiponpesä Koivukoti Valkama I_puhdas
15.5.2019 Pöytäkirja Tilintarkastuspöytäkirja 2018
Eksoten suun th palvelusetelin arvot_esitys hallitukselle 2019
viranhaltijapäätökset 29.4.-10.5.2019
30.4.2019 Pöytäkirja Sarastia Oy Osakassopimus
Palvelutasopäätös päivitys 2019
Viranhaltijapäätökset 15.-26.4.2019
Eksote maaliskuu 2019
17.4.2019 Pöytäkirja Strategiset linjaukset Eksotessa 2019 - 2023 luonnos 12.4.2019
Saapunut sosiaali- ja potilasasiamiehen selvitys vuodelta 2018
Viranhaltijapäätökset 1.-12.4.2019
Saapunut aloite
Hallintosääntöluonnos 1.6.2019 alkaen 1.0
3.4.2019 Pöytäkirja Kevätyhtiökokous 08.04.2019 kutsu & asialista, Saimaan Tukipalvelut Oy
Etelä-Karjalan pesula osakassopimusLUONNOS
Viranhaltijapäätökset 15.-29.3.2019
20.3.2019 Pöytäkirja 20.3.2019 Palveluasumisen palvelusetelin toimintaohje
20.3.2019 Tehostetun palveluasumisen palvelusetelin toimintaohje
Esimerkkejä palveluseteleiden arvosta 20.3.2019
Viranhaltijapäätökset 4.-14.3.2019
Laskennallisten_osuuksien_2016 2017 ja 2018_vahvistaminen
Liite maksuosuuksien määrittely
Eksote_Tilinpäätös ja toimintakertomus 2018
6.3.2019 Pöytäkirja Palveluasumisen palvelusetelin toimintaohje 6.3.2019
Tehostetun palveluasumisen palvelusetelin toimintaohje 6.3.2019
Päätösluettelo 18.-28.2.2019
20.2.2019 Pöytäkirja Eksote tammikuu tulos 2019
Päätösluettelo 1.-14.2.2019
Käyttösuunnitelma 2019
6.2.2019 Pöytäkirja Päätösluettelo 18.1.-31.1.2019
23.1.2019 Pöytäkirja Päätösluettelo 5.1.-18.1.2019
9.1.2019 Pöytäkirja Päätösluettelo 17.12.2018-4.1.2019
Palveluasumisen palvelusetelin toimintaohje
Tehostetun palveluasumisen palvelusetelin toimintaohje
Vuosi 2018
19.12.2018 Pöytäkirja Lainvoimaisuustodistus Eksoten valtuuston päätökseen § 8, 13.6.2018
Tarjouspyynto talousarviolaina2, 2018
Danske Bank tarjous 7.12.2018
Etelä-Karjalan Osuuspankki tarjous 10.12.2018
Handelsbanken tarjous 7.12.2018
Kuntarahoitus Oyj tarjous 10.12.2018
Nordea Bank Oyj rahoitustarjous 10.12.2018
Viranhaltijapäätökset 3.-14.12.2018
5.12.2018 Pöytäkirja Eksote talousarviokirja 2019
Viranhaltijapäätökset 19.-30.11.2018
Erikoissairaanhoidon hinnasto 2019
Diagnostiikkakeskuksen hinnasto 2019
Asiakasmaksut 2019 LUONNOS
21.11.2018 Pöytäkirja Eksote Talousarviokirja 2019
Viranhaltijapäätökset 5.-16.11.2018
7.11.2018 Pöytäkirja Päätösluettelo 22.10.-2.11.2018
24.10.2018 Pöytäkirja Päivätoiminnan myöntämisperusteet 1.1.2019 alkaen
Eksote tammi-syyskuu 2018
Viranhaltijapäätökset 5.-19.10.2018
10.10.2018 Pöytäkirja Henkilökohtaisen budjetin palveluseterin toimintaohje liitteineen
Täydentävän ja ehkäisevän toimeentulotuen ohje päivitys 10.2018
Lapsivaikutusarviointikoulutukset marraskuussa_kutsu
Viranhaltijapäätökset 24.9.-5.10.2018
26.9.2018 Pöytäkirja Vammaispalvelujen lausunto
Selvitys- ja kuulemispyyntö
Viranhaltijapäätökset 10.-21.9.2018
Toimintamalli lähisuhde- ja perheväkivallan vastaiseen työhön
Työkalupakki lähisuhde- ja perheväkivallan vastaiseen työhön
Tammi-elokuu 2018
12.9.2018 Pöytäkirja Outhouse Oy yhtiöjärjestysluonnos
Outhouse osakassopimusluonnos
Inhouse Oy yhtiöjärjestysluonnos
Inhouse Oy osakassopimusluonnos
Saapunut selvityspyyntö
Lausunto ja selvitys kotihoidosta AVlle
Liite 1Kotihoidon asiakkaiden suunnitellut ja toteutuneet palveluajat
Liite 2 Kotihoidon työntekijöiden välittömän työajan tavoite
Liite 4 Kotihoidon Haipro-raportti ajalta 1.1.2018 – 30.6.2018
Liite 5 Kotihoidon palvelua koskevien muistutusten ja muiden epäkohtia koskevien palautteiden määrä
Liite 6 Luettelo kotihoidon palvelusta vastaavista viranhaltijoista
Liite 7 Selvitys Eksoten kotihoidon tilanteesta ja riittävyydestä 20.3.2018
Tilintarkastuspöytäkirja
Saapunut kirje Super ry
Päätösluettelo 25.8.-7.9.2018
STM tiedote valtakunnallisista apuvälineiden luovutusperusteista
Lausuntoluonnos asiakasmaksulakiluonnoksesta
29.8.2018 Pöytäkirja Työryhmän esitys HYKS-ervan Diagnostiikkakeskuksen muodostamisesta
Eksote tammi-heinäkuu 2018
Päätösluettelo 20.-24.8.2018
22.8.2018 Pöytäkirja Puolivuotisraportti 2018
Ikääntyneiden asumispalvelujen ulkoistamisstrategia 17.8.2018
Selvitys hallitukselle Lato
Lappeenrannan uudet koulukeskukset, oppilashuollon tilat
Viranhaltijapäätökset 13.-17.8.2018
15.8.2018 Pöytäkirja Ostopalvelusopimus Antila Margareta
Päätösluettelo 8.6.-10.8.2018
Eksote tammi-kesäkuu 2018
13.6.2018 Pöytäkirja Kotihoidon myöntämisperusteet 1.7.2018 alkaen
Päätösluettelo 26.5.-8.6.18
30.5.2018 Pöytäkirja Ennuste 2018 palkankorotukset huomioitu ja jäsenkuntien maksuosuudet
Erikoissairaanhoidon järjestämissopimusluonnos 2018
Kotihoidon myöntämisperusteet
Eksote tammi-huhtikuu 2018
Viranhaltijapäätökset 11.-25.5.2018
16.5.2018 Pöytäkirja Päätösluettelo 27.4.-10.5.2018
Hyvinvointikertomus vuosiraportti 2017
Palvelutasopäätösesitys 2018-
2.5.2018 Pöytäkirja Eksote tammi-maaliskuu 2018 (Raportti)
Päätösluettelo 13.4.-26.4.2018
18.4.2018 Pöytäkirja Sosiaali- ja potilasasiamiehen selvitys 2017
Päätösluettelo 30.3.-12.4.2018
4.4.2018 Pöytäkirja Tuomio, saapunut 23.3.2018
Kutsu 2M-IT Oyn osakaskokoukseen 4.4.2018
Viranhaltijapäätösluettelo 16.3.-28.3.
Eksoten riskikartoitus, luonnos
Esityslista 2018
Esityslista Varsinainen yhtiökokous Kuntien Tiera Oy 26042018
21.3.2018 Pöytäkirja Eksote tammi-helmikuu 2018
Eksote_Tilinpäätös ja toimintakertomus 2017
Laskennallisten_osuuksien_2016 ja 2017_vahvistaminen
Viranhaltijapäätösraportti 5.3-16.3
7.3.2018 Pöytäkirja Eksote tammikuu 2018 hallitus
Tarjouspyynnön palvelukuvaus, isotooppi ja PET-kilpailutus
Turvallisuussopimus, isotooppi ja PET-kilpailutus
Palvelusopimus, isotooppi ja PET-kilpailutus
Päätösluettelo 16.2.-1.3.2018
Lappeenrannan kaupunginhallituksen päätös 19.2.2018 § 75
Savitaipaleen kunnanhallituksen päätös 19.2.2018