Eksote - Kokousasiakirjat - Hallitus

Vuosi 2019 Asiakirja Liitteet
4.12.2019 Pöytäkirja Lemin palvelusopimus 2019
Taipalsaaren palvelusopimus 2019
Lappeenrannan palvelusopimus 2019
Ruokolahden palvelusopimus 2019
Rautjärven palvelusopimus 2019
Parikkalan palvelusopimus 2019
Savitaipaleen palvelusopimus 2019
Imatran palvelusopimus 2019
Erikoissairaanhoidon hinnasto 2020
Lääkehuoltokeskuksen hinnasto 2020
Eksote talousarviokirja 2020 luonnos
Luumäen palvelusopimus 2019
VS Sammonkoti
VS Lehmuskoti
Liite vuokrasopimukseen 1.1.2020 alkaen
Liite vuokrasopimukseen 1.1.2020 alkaen
6.11.2019 Pöytäkirja HE_luonnos_4.10.2019
Viranhaltijapäätökset 21.10.-1.11.2019
Ostopalvelusopimus Sommarhem Consulting, JulkL 24.1 § 20 kohta, yksityinen liikesalaisuus
23.10.2019 Pöytäkirja Viranhaltijapäätökset 7.-18.10.2019
Eksote syyskuu 2019
HB_PALSE_palvelukohtainen osa
Puheterapian palsen toimintaohje
Palvelusetelin toimintaohje_yleinen osa
9.10.2019 Pöytäkirja CV Vesa Reponen
Hankekatsaus vuosi 2018
Viranhaltijapäätökset 20.9.-4.10.2019
25.9.2019 Pöytäkirja Ostopalvelusopimus Kajaskivi-Rautavaara
Viranhaltijapäätökset 9.-20.9.2019
Eksote elokuu 2019
Lasten ja nuorten hyvinvointisuunnitelma 2019_2022
Liite 2. Toimenpidetaulukko
Liite 5. Eksoten lastensuojelun tilastotiedot
11.9.2019 Pöytäkirja Osakassopimusluonnos_Virtuaalikirjasto_KPMG_11072019
Perustamissopimusluonnos_Virtuaalikirjasto_KPMG_11072019
Yhtiöjärjestysluonnos_Virtuaalikirjasto_KPMG_11072019
Virtuaalikirjaston ylläpitokustannukset
Sisäisen tarkastuksen toimintaohje 1.11.2010
Sisäisen tarkastuksen ohje syyskuu 2019
Viranhaltijapäätökset 26.8.-6.9.2019
Selvitys- ja kuulemispyyntö hoitoon pääsyn toteutumisesta perusterveydenhuollossa ja suun terveydenh
Selvitys, avoterveydenhuolto
Selvitys, suun terveydenhuolto
28.8.2019 Pöytäkirja Kysymys 1 selvitys Strategian valmistelu 2019 - 2022
Kysymys 1 liite Yhteenveto asukkaiden äänestä_luonnos
Kysymys 1 liite Etelä-Karjalan maakuntahallinnon kokonaiskuvaus
Kysymys 2 selvitys kotihoidon ongelmien ratkaisemisesta
Kysymys 2 liite selvitykseen kotihoidon ongelmien ratkaisemisesta
Kysymys 3 selvitys potilasturvallisuuden tulevaisuudesta Eksotessa
Kysymys 4 selvitys akuuttisairaalan toiminnasta ruuhkatilanteessa
Kysymys 5 selvitys Eksoten ulkoistettujen palvelujen valvonnasta
Tarkastuskertomus Keskusta-Eteläisen kotihoito
Tarkastuskertomus Imatran kotihoito
Viranhaltijapäätökset 12.-23.8.2019
Sisäisen tarkastuksen toimintaohje luonnos
Eksote heinäkuu 2019
Talouden tasapainottaminen 28.8.2019 hallitus
Aloite
14.8.2019 Pöytäkirja Puolivuotisraportti 2019
Ostopalvelusopimus Leena-Maija Sandholm
Sopimus_oikomishoito Terveystalo Oy
Viranhaltijapäätökset 8.6.-8.8.2019
Aloite
Sarastia osakassopimus yhtiön ak 070519
HE terveydenhuoltolain muutos, Vaasan laaja päivystys luonnos 2.7.2019
Eksote kesäkuun tulos 2019
12.6.2019 Pöytäkirja Liikkeenluovutussopimus eksote luonnos 6.6.2019
Yhteistyösopimus eksote labra kuvantaminen 6.6.2019
Viranhaltijapäätökset 27.5.-7.6.2019
Toimintaratkaisumalli päivystyksen tilanteeseen
Aiesopimus
29.5.2019 Pöytäkirja 190522 - Pääsopimus - Savitaipale
190524 - Siirtosopimus - Peiponpesä Koivukoti Valkama I_puhdas
CV+Timo+Saksela+10032019
Viranhaltijapäätökset 10.-24.5.2019
Toimintaratkaisumalli päivystyksen tilanteeseen
Eksote Hyvinvointikertomus vuosittainen raportti 05.2019 (laaja)
Hyvinvointikertomuksen vuosiraportti 05.2018 vihko (05.2019)
Hallintosääntö 13.6.2019 alkaen luonnos 1.0
Eksote huhtikuu 2019
15.5.2019 Pöytäkirja Eksoten suun th palvelusetelin arvot_esitys hallitukselle 2019
viranhaltijapäätökset 29.4.-10.5.2019
Tilintarkastuspöytäkirja 2018
30.4.2019 Pöytäkirja Sarastia Oy Osakassopimus
Palvelutasopäätös päivitys 2019
Viranhaltijapäätökset 15.-26.4.2019
Eksote maaliskuu 2019
17.4.2019 Pöytäkirja Strategiset linjaukset Eksotessa 2019 - 2023 luonnos 12.4.2019
Saapunut sosiaali- ja potilasasiamiehen selvitys vuodelta 2018
Viranhaltijapäätökset 1.-12.4.2019
Saapunut aloite
Hallintosääntöluonnos 1.6.2019 alkaen 1.0
3.4.2019 Pöytäkirja Kevätyhtiökokous 08.04.2019 kutsu & asialista, Saimaan Tukipalvelut Oy
Etelä-Karjalan pesula osakassopimusLUONNOS
Viranhaltijapäätökset 15.-29.3.2019
20.3.2019 Pöytäkirja 20.3.2019 Palveluasumisen palvelusetelin toimintaohje
20.3.2019 Tehostetun palveluasumisen palvelusetelin toimintaohje
Esimerkkejä palveluseteleiden arvosta 20.3.2019
Viranhaltijapäätökset 4.-14.3.2019
Laskennallisten_osuuksien_2016 2017 ja 2018_vahvistaminen
Liite maksuosuuksien määrittely
Eksote_Tilinpäätös ja toimintakertomus 2018
6.3.2019 Pöytäkirja Päätösluettelo 18.-28.2.2019
Palveluasumisen palvelusetelin toimintaohje 6.3.2019
Tehostetun palveluasumisen palvelusetelin toimintaohje 6.3.2019
20.2.2019 Pöytäkirja Eksote tammikuu tulos 2019
Päätösluettelo 1.-14.2.2019
Käyttösuunnitelma 2019
6.2.2019 Pöytäkirja Päätösluettelo 18.1.-31.1.2019
23.1.2019 Pöytäkirja Päätösluettelo 5.1.-18.1.2019
9.1.2019 Pöytäkirja Palveluasumisen palvelusetelin toimintaohje
Tehostetun palveluasumisen palvelusetelin toimintaohje
Päätösluettelo 17.12.2018-4.1.2019
Vuosi 2018
19.12.2018 Pöytäkirja Lainvoimaisuustodistus Eksoten valtuuston päätökseen § 8, 13.6.2018
Tarjouspyynto talousarviolaina2, 2018
Danske Bank tarjous 7.12.2018
Etelä-Karjalan Osuuspankki tarjous 10.12.2018
Handelsbanken tarjous 7.12.2018
Kuntarahoitus Oyj tarjous 10.12.2018
Nordea Bank Oyj rahoitustarjous 10.12.2018
Viranhaltijapäätökset 3.-14.12.2018
5.12.2018 Pöytäkirja Eksote talousarviokirja 2019
Viranhaltijapäätökset 19.-30.11.2018
Asiakasmaksut 2019 LUONNOS
Erikoissairaanhoidon hinnasto 2019
Diagnostiikkakeskuksen hinnasto 2019
21.11.2018 Pöytäkirja Viranhaltijapäätökset 5.-16.11.2018
Eksote Talousarviokirja 2019
7.11.2018 Pöytäkirja Päätösluettelo 22.10.-2.11.2018
24.10.2018 Pöytäkirja Päivätoiminnan myöntämisperusteet 1.1.2019 alkaen
Eksote tammi-syyskuu 2018
Viranhaltijapäätökset 5.-19.10.2018
10.10.2018 Pöytäkirja Henkilökohtaisen budjetin palveluseterin toimintaohje liitteineen
Täydentävän ja ehkäisevän toimeentulotuen ohje päivitys 10.2018
Lapsivaikutusarviointikoulutukset marraskuussa_kutsu
Viranhaltijapäätökset 24.9.-5.10.2018
26.9.2018 Pöytäkirja Vammaispalvelujen lausunto
Selvitys- ja kuulemispyyntö
Viranhaltijapäätökset 10.-21.9.2018
Toimintamalli lähisuhde- ja perheväkivallan vastaiseen työhön
Työkalupakki lähisuhde- ja perheväkivallan vastaiseen työhön
Tammi-elokuu 2018
12.9.2018 Pöytäkirja Outhouse Oy yhtiöjärjestysluonnos
Outhouse osakassopimusluonnos
Inhouse Oy yhtiöjärjestysluonnos
Inhouse Oy osakassopimusluonnos
Saapunut selvityspyyntö
Lausunto ja selvitys kotihoidosta AVlle
Liite 1Kotihoidon asiakkaiden suunnitellut ja toteutuneet palveluajat
Liite 2 Kotihoidon työntekijöiden välittömän työajan tavoite
Liite 4 Kotihoidon Haipro-raportti ajalta 1.1.2018 – 30.6.2018
Liite 5 Kotihoidon palvelua koskevien muistutusten ja muiden epäkohtia koskevien palautteiden määrä
Liite 6 Luettelo kotihoidon palvelusta vastaavista viranhaltijoista
Liite 7 Selvitys Eksoten kotihoidon tilanteesta ja riittävyydestä 20.3.2018
Tilintarkastuspöytäkirja
Saapunut kirje Super ry
Päätösluettelo 25.8.-7.9.2018
STM tiedote valtakunnallisista apuvälineiden luovutusperusteista
Lausuntoluonnos asiakasmaksulakiluonnoksesta
29.8.2018 Pöytäkirja Työryhmän esitys HYKS-ervan Diagnostiikkakeskuksen muodostamisesta
Eksote tammi-heinäkuu 2018
Päätösluettelo 20.-24.8.2018
22.8.2018 Pöytäkirja Ikääntyneiden asumispalvelujen ulkoistamisstrategia 17.8.2018
Puolivuotisraportti 2018
Selvitys hallitukselle Lato
Lappeenrannan uudet koulukeskukset, oppilashuollon tilat
Viranhaltijapäätökset 13.-17.8.2018
15.8.2018 Pöytäkirja Ostopalvelusopimus Antila Margareta
Päätösluettelo 8.6.-10.8.2018
Eksote tammi-kesäkuu 2018
13.6.2018 Pöytäkirja Kotihoidon myöntämisperusteet 1.7.2018 alkaen
Päätösluettelo 26.5.-8.6.18
30.5.2018 Pöytäkirja Ennuste 2018 palkankorotukset huomioitu ja jäsenkuntien maksuosuudet
Erikoissairaanhoidon järjestämissopimusluonnos 2018
Kotihoidon myöntämisperusteet
Eksote tammi-huhtikuu 2018
Viranhaltijapäätökset 11.-25.5.2018
16.5.2018 Pöytäkirja Päätösluettelo 27.4.-10.5.2018
Hyvinvointikertomus vuosiraportti 2017
Palvelutasopäätösesitys 2018-
2.5.2018 Pöytäkirja Eksote tammi-maaliskuu 2018 (Raportti)
Päätösluettelo 13.4.-26.4.2018
18.4.2018 Pöytäkirja Päätösluettelo 30.3.-12.4.2018
Sosiaali- ja potilasasiamiehen selvitys 2017
4.4.2018 Pöytäkirja Tuomio, saapunut 23.3.2018
Kutsu 2M-IT Oyn osakaskokoukseen 4.4.2018
Viranhaltijapäätösluettelo 16.3.-28.3.
Eksoten riskikartoitus, luonnos
Esityslista 2018
Esityslista Varsinainen yhtiökokous Kuntien Tiera Oy 26042018
21.3.2018 Pöytäkirja Eksote tammi-helmikuu 2018
Eksote_Tilinpäätös ja toimintakertomus 2017
Laskennallisten_osuuksien_2016 ja 2017_vahvistaminen
Viranhaltijapäätösraportti 5.3-16.3
7.3.2018 Pöytäkirja Tarjouspyynnön palvelukuvaus, isotooppi ja PET-kilpailutus
Turvallisuussopimus, isotooppi ja PET-kilpailutus
Palvelusopimus, isotooppi ja PET-kilpailutus
Eksote tammikuu 2018 hallitus
Lappeenrannan kaupunginhallituksen päätös 19.2.2018 § 75
Päätösluettelo 16.2.-1.3.2018
Savitaipaleen kunnanhallituksen päätös 19.2.2018